Før jul

Før jul

Treningstur med Sjusjøen og omegn skiforening

Treningstur med langrennssjef Åge Skinstad - Sjusjøen Velforening - Foto: Erik HelliSammen med min bedre halvdel var undertegnede lørdag 30. juli 2011 for første gang med på en treningstur på sykkel i regi av Sjusjøen & Omegn skiforening.

Som annonsert på foreningens nettsider var fremmøte ved Kiwi på Sjusjøen kl. 10.00.

Sjefen sjøl, Johannes Haukåssveen hadde en kort orientering for de rundt femti fremmøtte om traseen vi skulle sykle som gikk over Elgåsen til Åsta bru.

Videre på østsiden av Åsta-elva hvor Johannes også kunne fortelle litt seterhistorie. Ved Kvarstaddammen var det en kort pause med servering av gratis bananer fra Kiwi/Sjusjøen. Treningstur med langrennssjef Åge Skinstad - Sjusjøen Velforening - Foto: Erik Helli

Her holdt langrennssjef Åge Skinstad en orientering om hvordan man deler opp de ulike treningssoner og intensiteten i disse..

Nytt for undertegnede var at så mye som 80 % av treningen skal foregå i sone 1. Ikke at jeg har for vane å trene så hardt men ofte foregår nok mye trening i lapskaus sonen. Åge delte også noen gode intervalltips med oss.

Fra Kvarstaddammen gikk turen om Bjønnåsen og derfra fulgte vi Birkebeinertraseen tilbake til Sjusjøen.
Alt i alt en utrolig flott tur og hvor været viste seg fra sin beste side.

Dette frister til gjentagelse. Vel blåst!
Erik Helli

Kommentarer:

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.